fbpx

3R elektrośmieci dla środowiska

Często wspominamy o tym, jak ważne jest działanie zgodnie z zasadą 3R – Reduce, Reuse, Recycle. Warto jednak wiedzieć jakie konkretne korzyści dla środowiska niesie ze sobą takie postępowanie. W tym artykule przybliżymy Wam szereg głównych zalet tak, aby jeszcze lepiej, konkretnie zobrazować Wam, wpływ naszego codziennego zarządzania elektroodpadami.

  1. Recykling urządzeń elektronicznych pomaga zredukować emisję CO2 o 1,3 mln ton rocznie. Odpowiada to 200 000 lotów na całym świecie.
  2. Zdrowie człowieka oraz środowisko naturalne nie będzie narażone na działanie trujących substancji i pierwiastków znajdujących się w elektroodpadach.
  3. Elektroodpady to najbardziej dynamicznie przybywający rodzaj odpadów. Dzięki recyklingowi zaoszczędzamy cenne miejsce, które byłoby przeznaczone na ich składowanie.
  4. Świadomość ekologiczna społeczeństwa wzrasta. Uświadamiamy sobie ile kupujemy urządzeń elektrycznych, jak je wykorzystujemy i jak się ich pozbywamy. Nabieramy poczucia odpowiedzialności za środowisko i wyrabiamy w sobie i w swoim otoczeniu prawidłowe nawyki w postępowaniu z urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi.
  5. Odpady elektroniczne to prawdziwa kopalnia metali. Z podzespołów elektronicznych odzyskuje się: stal, metale żelazne, nieżelazne oraz szlachetne, przede wszystkim: miedź, aluminium, żelazo, nikiel, cynk, cynę, złoto, srebro, platynę, pallad. Jest to o wiele bardziej korzystny dla środowiska proces niż eksploatowanie złóż pierwotnych.
  6. Recykling elektroniki zapewnia całościowe wykorzystanie przetwarzanych materiałów oraz ich wykorzystanie w najbardziej efektywny dla środowiska sposób. Dzięki temu możemy przyczynić się do wzmocnienia wizerunku Państwa firmy jako takiej, która kieruję się zasadami zrównoważonego rozwoju.

Dziękujemy za zainteresowanie, wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Thank you for your interest, we will contact you soon.

Vielen Dank für Ihr Interesse, wir werden Sie bald kontaktieren.