fbpx

5 oznak tego, że musisz wymienić swój firmowy sprzęt IT

Czy jako menedżer sprzętu IT kiedykolwiek spotkałeś się z nieplanowanym przestojem? Awaria sprzętu komputerowego lub serwera jest jednym z zagrożeń, które mogą wystąpić bez ostrzeżenia. Ważne jest zachowanie proaktywności w zarządzaniu zasobami IT. Dzięki większej liczbie opcji przedłużających żywotność sprzętu wzrasta pokusa pracy ze starszym, mniej niezawodnym sprzętem. Jednak nieuchronnie dochodzi się w końcu do punktu, w którym mimo najlepszych starań musisz się poddać, ponieważ ryzyko zaczyna przeważać nad korzyściami.
Większość dużych firm opiera się obecnie na obsłudze strony internetowej i odbieraniu/wysyłaniu poczty e-mail. Nawet krótka przerwa w wykonywaniu powyższych czynności może drastycznie spowolnić działalność firmy wraz z obniżeniem potencjalnych przychodów. Ale czy wiesz kiedy należy wymienić sprzęt IT na nowy i uaktualnić swoje serwery? Czy możesz określić, kiedy nadejdzie ten odpowiedni czas?

Oto 5 oznak tego, że musisz wymienić swój firmowy sprzęt IT

1. Twoje serwery zaczynają słabo funkcjonować.
Stabilność, szybkość i czas działania komputerów ma kluczowe znaczenie dla Twojej firmy. Rocznie, wydajność serwera spada przeciętnie o 14 procent. Co za tym idzie, w 5 roku użytkowania serwer będzie miał tylko 40 procent wydajności początkowej. Słaba wydajność i wyższe wskaźniki awaryjności powodują nieplanowane przestoje w pracy. Biorąc pod uwagę koszty utrzymania, wymiana sprzętu IT staje się najlepszą opcją.

2. Musisz dodać więcej użytkowników do swojej sieci.
Dla młodej, rozwijającej się firmy, z przyrastającym popytem może być to wielki problem. Jeśli potrzebujesz zwiększyć pojemność pamięci masowej lub innego powiązanego sprzętu sieciowego, modernizacja lub zakup nowych urządzeń IT może być najlepszym rozwiązaniem dla płynnej i wydajnej atmosfery pracy.

3. Twoja umowa serwisowa lub gwarancja na urządzenie wkrótce wygaśnie.
Jeśli Twoja umowa serwisowa lub gwarancja sprzętu jest bliska wygaśnięcia, będziesz musiał przeprowadzić inwentaryzację sprzętu serwerowego i policzyć liczbę urządzeń uwzględnionych w umowie po odnowieniu. Jeśli serwer ma więcej niż 3-5 lat i nie jest objęty gwarancją, w niektórych przypadkach lepiej będzie go po prostu wymienić.
Proces wymiany sprzętu IT na nowy może Cię całkowicie pochłonąć, ale poprawa niezawodności i konserwacji systemu IT okażą się warte Twojego czasu. Zwiększone możliwości, niższe koszty i zapobieganie problemom z wydajnością to jedne z wielu zalet modernizacji i wymiany sprzętu, aby zapewnić niezakłóconą atmosferę pracy w Twojej firmie.

4. Chcesz zaoszczędzić na kosztach energii … i nie tylko.
Po zmianie starych serwerów na nowe, bardziej wydajne prawdopodobnie zużyjesz mniej energii, a co za tym idzie – wydasz mniej środków na koszty stałe. Wymiana niesie za sobą też następujące redukcje:
• kosztów chłodzenia,
• wymagań dotyczących przestrzeni centrum danych,
• czasu konserwacji, oraz
• kosztów licencji.

5. Twoi pracownicy nie mogą korzystać z dużych (kilkugigabajtowych) aplikacji.
Kiedy twoja infrastruktura IT nie może już obsługiwać nowoczesnych aplikacji, spowolni to wydajność i rozwój Twojej firmy. Możliwość zainstalowania i obsługi aplikacji wymagających dużej ilości miejsca na dysku głównym, pobierania zawartości i rozbudowy witryny może spowodować, że firma stanie w martwym punkcie.

Źródło: https://www.dellemc.com/en-nz/campaigns/dell-emc/checklist-server-upgrade.htm

Dziękujemy za zainteresowanie, wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Thank you for your interest, we will contact you soon.

Vielen Dank für Ihr Interesse, wir werden Sie bald kontaktieren.