fbpx

DELL zaczyna produkować biżuterię?

Dell nie jest już tylko firmą elektroniczną – teraz produkuje także biżuterię. Takie wnioski można wysnuć po śledzeniu aktualności wielkiej korporacji.

Okazuje się, że DELL połączyło siły z aktorką i aktywistką Nikki Reed. W rezultacie powstała kolekcja Circular Collection, której biżuteria zrobiona jest ze złota odzyskanego z płyt głównych firmy Dell.

Kolekcja prezentuje 14- i 18-karatowe złote pierścionki, kolczyki i spinki do mankietów, które ani trochę nie wyglądają tak, jakby zostały przerobione z materiałów odpadowych.

Galeria: Linia biżuterii Dell i Nikki Reed | 5 zdjęć         

Przedmioty biżuteryjne mają delikatny, smukły kształt i zgodnie z nazwą kolekcji, każde z akcesoriów ma „okrągły motyw“. Na przykład kolczyki i pierścionki przedstawiają delikatne kuleczki lub oczka wyłożone kamieniami. Spinki do mankietów również są okrągłe.

Ceny biżuterii z kolekcji Circular zaczynają się od 88 $ i są sprzedawane za pośrednictwem sklepu Reeda Bayou With Love.

Niezależnie od tego, czy podoba Wam się ten projekt, czy nie, dobrze słyszeć, że tak duża korporacja, jak Dell odzyskuje i przetwarza cenne materiały, które w przeciwnym wypadku trafiłyby na wysypisko. W ten sposób, zamiast marnować materiał – firma przetwarza go z zyskiem.

Firma Dell wykorzystuje także odzyskane złoto do produkcji nowych płyt głównych w ramach „złotego“ obiegu zamkniętego. Odzyskane komponenty zostają wysyłane do nowej firmy – Latitude 5285 2-w-1. Firma Dell twierdzi, że zamierza wykorzystać blisko 50ton materiału pochodzącego z recyklingu w swoim portfolio produktów do 2020 roku. To bardzo dobra wiadomość dla środowiska naturalnego. 

 

Źródło: engadget.com

Dziękujemy za zainteresowanie, wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Thank you for your interest, we will contact you soon.

Vielen Dank für Ihr Interesse, wir werden Sie bald kontaktieren.