fbpx

Microsoft planuje 75-procentową redukcję emisji dwutlenku węgla do 2030 roku

Firma Microsoft kupi własną, czystą, zieloną energię.

Microsoft zobowiązał się do obniżenia emisji dwutlenku węgla o 75 procent do 2030 r., W porównaniu do poziomu z 2013 r. Popierając swoje plany neutralności węglowej i zobowiązania w zakresie energii odnawialnej, cel stawia firmę na drodze do osiągnięcia tych, wyznaczonych w Paryskim porozumieniu klimatycznym i oczywiście kładzie duży nacisk w swoim polu społecznej odpowiedzialności biznesu.
75 procent w ciągu 15 lat nie jest bardzo ambitnym celem, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że od 2009 r. firma Microsoft obniżyła emisję dwutlenku węgla i pomimo prowadzonych programów ochrony środowiska, dostała od Greenpeace słaby wynik: C- w zarządzaniu firmą, kończąc na ocenie D + dla energii i zasobów firmy Microsoft.
Znaczną część jego dotychczasowej średniej wydajności można przypisać energochłonnemu przetwarzaniu w chmurze tzw. cloud computing, ale firma twierdzi, że kładzie coraz większy nacisk na ten obszar. Po obniżeniu zużycia energii w głównym kampusie Redmond o prawie 20 procent, Microsoft twierdzi, że planuje teraz kupować własną czystą „zieloną” energię po cenach rynkowych, a wkrótce będzie także zasilać kampus Puget Sound 100% wolną od emisji dwutlenku węgla energią. Tak więc, mimo że cel Microsoft wynoszący 75 procent w ciągu 15 lat nie jest nad-ambitny, jest jednak wykonalny, a w branży, która pozostaje w dużej mierze niezainteresowana z kwestiami środowiskowymi, każdy postęp jest dobrym postępem.

Autor: Michael Kappel/Flickr

Dziękujemy za zainteresowanie, wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Thank you for your interest, we will contact you soon.

Vielen Dank für Ihr Interesse, wir werden Sie bald kontaktieren.