fbpx

Rodziny na całym świecie łączą siły w wojnie z tworzywami sztucznymi.

Aby uczcić Światowy Dzień Środowiska, fotografowie Reuters przebyli drogę od Aten do Singapuru, aby spotkać się z ludźmi próbującymi odegrać swoją rolę w wojnie z plastkiem, ponieważ wojna z tworzywami sztucznymi stała się kluczowym tematem politycznym.

Osiem milionów ton plastiku – butelek, opakowań i innych odpadów – jest co roku wyrzucanych do oceanu, zabijając życie morskie i wchodząc do łańcucha żywnościowego człowieka – poinformował w grudniu Program Ochrony Środowiska Narodów Zjednoczonych.

Podczas gdy rządy i sprzedawcy detaliczni zaczęli sprzedawać plastikowe torby w środowisku zakazów i niewielkich opłat ponad dziesięć lat temu, obecnie coraz częściej skupiają się one na eliminowaniu takich produktów, jak słomki, jednorazowe opakowania na żywność oraz napojów na wynos.

W obliczu sklepów z żywnością i innymi towarami pokrytymi tworzywem sztucznym, rodziny na całym świecie starają się ograniczyć jego użycie i wprowadzają recykling tam, gdzie tylko to możliwe, aby ograniczyć jego wpływ na środowisko. Te zdjęcia pokazują typowe użycie plastiku przez tydzień w ich codziennym życiu.

 

Yokohama, Japonia

Eri Sato (po prawej) z mężem Tatsuyą i trzymiesięczną córeczką, Sarą.

Przerzuciliśmy się na butelki wielokrotnego użytku. Nasze szczoteczki do zębów są wykonane z bambusa.

Mumbai, Indie

Mughda Joshi (z prawej), wraz z mężem, Tanmay Joshi (z lewej), synem Kabir Joshi (w środku), dziadkiem Manoharem Joshi (drugi po lewej) i teściową Vandaną Joshi (druga z prawej).

Kupujemy warzywa i owoce z lokalnych targowisk, a nie z supermarketów, w których są one pakowane w folię z tworzyw sztucznych.

Ateny, Grecja

Natalia Lyritsis, (po lewej), piątka, Alexandra Patrikiou, (druga po lewej), 39, Alice Lyritsis, (druga z prawej), trójka i Vassilis Lyritsis (po prawej), 46.

Korzystanie z alternatywnych rozwiązań powinno być połączone z inicjatywami i kampaniami w celu zwiększenia świadomości i osiągnięcia większego konsensusu.

Madryt, Hiszpania

aspar Antuna, Elena Vilabrille i ich syn Teo.

Staramy się kupować mniej, ale lepszego rodzaju materiały – przeważnie nadające się do ponownego użycia: tkaniny, ubrania i inne przedmioty.

Szkocja, UK

Karen Downie (druga z prawej) i jej rodzina.

Nie ma zbyt wielu alternatyw na rynku, ponieważ plastik jest tani i wygodny. Producenci i sprzedawcy detaliczni muszą zacząć robić więcej w tym kierunku.

Tel Aviv, Izrael

Tatiana Schnittke, (po lewej), 39, Yaniv Ben-Dov, 44, i ich syn Jonathan.

Myślę, że najważniejszym aspektem jest bycie minimalistą. Próbuję, mimo że jest to trudne, bo żyjemy w świecie kapitalistycznym.

Kathmandu, Nepal

Roshani Shrestha (trzecia po lewej), 57, jej mąż, Indra Lal Shrestha (druga po lewej), 62, emerytowany biznesmen, starszy syn Ejan Shrestha (po lewej), 29 lat, i młodszy syn Rojan Shrestha (po prawej), 27.

Oddajemy plastikowe torebki sprzedawcom warzyw, aby mogli je ponownie wykorzystać.

Wenham, Massachusetts, US

Brandy Wilbur (druga z lewej), 44, i Anthony Wilbur (z prawej), 45 lat, z dziećmi Sophie (z lewej), 12 i Andrew (druga z prawej), dziewięcioro.

Wszyscy używamy butelek do wody ze stali nierdzewnej i korzystamy z własnych kubków do kawy (wielorazowego użytku). Staramy się unikać jednorazowych opakowań.

Singapur

Audrey Gan (centrum), 31 lat, mąż Leow Yee Shiang, lat 30, i ich trzyletni syn Kyler.

Używamy pieluch naturalnych, biodegradowalnych.

Berlin, Niemcy

Alexander Raduenz ze swoim partnerem Berit i jego dziećmi Zoe i Yuna.

Jeśli w sklepie dostępne są alternatywy dla plastikowych przedmiotów, używamy ich zamiast tworzyw sztucznych.

Arriate, Hiszpania

Vicente Compas (po prawej), 42 lata, żona Inmaculada Ponce, lat 46, i ich córki Ana, 15 lat, i Ruth (druga z prawej) 12.

Segregujemy tworzywa sztuczne, szkło, papier, tekturę, oleje odpadowe i odpady organiczne.

 

Źródło: https://www.theguardian.com/environment/2018/jun/05/families-around-the-world-join-war-on-plastic-in-pictures?CMP=Share_AndroidApp_Copy_to_clipboard

Dziękujemy za zainteresowanie, wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Thank you for your interest, we will contact you soon.

Vielen Dank für Ihr Interesse, wir werden Sie bald kontaktieren.