fbpx

Zabezpieczaj swoje firmowe laptopy i komputery!

Badania branżowe wskazują, że ponad jedna trzecia pracowników IT nie ma polityki bezpieczeństwa w swojej firmie, aby chronić laptopy, urządzenia mobilne i inne zasoby elektroniczne.

Wyniki badania

Kensington, światowy lider w dziedzinie wydajności i mobilności komputerów biurowych (dla profesjonalistów z branży IT), ogłosił wyniki amerykańskiego badania na temat zagrożeń bezpieczeństwa spowodowanych kradzieżą sprzętu IT. Wyniki badania pokazują kradzież sprzętu IT w biurach na poziomie 23 procent – to prawie tyle samo, co kradzież w samochodach i transporcie (25%) i więcej niż kradzież na lotniskach i w hotelach (15%) lub restauracjach (12%)!

Dlaczego jest to ważne?

Ustalenia te są znaczące, ponieważ osoby odpowiedzialne za firmowy sprzęt IT mogą być uśpione złudnym poczuciem, że ​​laptopy i inne urządzenia elektroniczne są bezpieczne w pomieszczeniach, gdy ich użytkownicy pracują w biurze.

Przeprowadzone w lipcu 2016 r. badanie wykazało, że specjaliści IT we wszystkich branżach nie podejmują niezbędnych kroków w celu zapewnienia bezpieczeństwa w swoich przedsiębiorstwach. Zgodnie z wynikami ankiety ponad jedna trzecia (34%) personelu IT nie ma fizycznej polityki bezpieczeństwa, aby chronić firmowe laptopy, urządzenia mobilne i inne aktywa elektroniczne.

Wniosek jest jeden. Dyrektorzy IT muszą wdrożyć formalną politykę bezpieczeństwa IT i podjąć kroki w celu zabezpieczenia swoich urządzeń i poufnych danych, które zawierają. Dobrze wdrożone zabezpieczenia mogą znacznie zmniejszyć możliwość kradzieży laptopa – nawet o 85 procent! Ważne jest, aby personel IT konsekwentnie wykorzystywał fizyczne blokady do komputerów i urządzeń mobilnych, aby zapewnić odporność na włamania i kradzieże.

Źródło: https://www.kensington.com/us/us/n/3699/1298/kensington-survey-data-reveals-that-it-theft-in-the-office-ranks-nearly-as-high-as-theft-in-cars-and-more-than-in-airports-or-restaurants

Dziękujemy za zainteresowanie, wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Thank you for your interest, we will contact you soon.

Vielen Dank für Ihr Interesse, wir werden Sie bald kontaktieren.