fbpx

Jak przedłużyć żywotność laptopa

Nasza firma z największą przyjemnością przyjmuję wszelki sprzęt elektroniczny – taka jest jej misja oraz cel działania. Dużą część rzeczy, które oddają do nas nasi klienci stanowią laptopy, które są przestarzałe lub całkowicie straciły swoją żywotność. Dlatego postanowiliśmy podzielić się z Tobą kilkoma metodami, które pozwolą Ci dłużej cieszyć się swoim ulubionym komputerem osobistym.

Pierwsza podstawowa zasada, banalna, a jednak tak rzadko przestrzegana –

Serwisuj swój sprzęt!

Twój laptop jest sprzętem elektronicznym, eksploatowanym nieraz po 20 godzin dziennie, dlatego jadąc na przegląd swojego samochodu, przy okazji podrzuć do serwisu swój komputer.

Dbaj o baterię!

To kolejny bardzo istotny aspekt, choć w większości przypadków tę część można wymienić, to warto zadbać o jego dobrą kondycję. Staraj się nie rozładowywać sprzętu do zera oraz nie trzymaj go stale pod ładowarką. W momencie, gdy bateria naładuje się do 100%, odłącz sprzęt i korzystaj z niego tak długo, aż poziom baterii spadnie przynajmniej o połowę. W końcu dobrze jest móc korzystać poza domem, a z pewnością nie uda Ci się to ze słabą baterią.

Problemem wielu sprzętów nie tylko laptopa jest jego nadmierne nagrzewanie się. Warto zadbać, aby Twój komputer osobisty był 

Chłodzony w odpowiedni sposób.

 W tej kwestii świetnym rozwiązaniem będzie podstawka pod laptopa – zastąpi Ci ona kołdrę lub kolana, które stale zasłaniają otwory wentylacyjne. Większość podzespołów laptopa nie lubi się z ekstremalnymi temperaturami i bardzo szybko psują się, jeśli nie zadbamy o chłodzenie sprzętu.

Aktualizuj system!

To jedna z podstawowych rzeczy, która wpływa na skrócenie żywotności laptopa. Niestety niektórzy użytkownicy bagatelizują kwestię przeprowadzania aktualizacji systemu, a przecież nie zajmuje ona sporo czasu. Dlatego pamiętaj, jeśli więc Twój laptop wyświetlił informację o aktualizacji – zrób ją! 

Te kilka prostych zasad może wpłynąć na to, by Twój laptop posłużył Ci jak najdłużej. Nie oszukujmy się, jest to dość drogi sprzęt i warto zadbać o to, aby jego kondycja była po prostu jak najlepsza. Być może laptopy nie są tak „mocne” i wytrzymałe jak komputery stacjonarne, ale przy odrobinie wiedzy na temat tego, jak się z nimi obchodzić możemy przedłużyć ich żywot nawet o kilka lat. 

Dziękujemy za zainteresowanie, wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Thank you for your interest, we will contact you soon.

Vielen Dank für Ihr Interesse, wir werden Sie bald kontaktieren.