fbpx

Microsoft planuje 75-procentową redukcję emisji dwutlenku węgla do 2030 roku

Firma Microsoft kupi własną, czystą, zieloną energię.

Microsoft zobowiązał się do obniżenia emisji dwutlenku węgla o 75 procent do 2030 r. ( w porównaniu do poziomu z 2013 r.). Popierając swoje plany neutralności węglowej i zobowiązania w zakresie energii odnawialnej, cel stawia firmę na drodze do osiągnięcia tych, wyznaczonych w paryskim porozumieniu klimatycznym i oczywiście kładzie duży nacisk w swoim polu społecznej odpowiedzialności biznesu.

75 procent w ciągu ponad 15 lat nie jest aż tak bardzo ambitnym celem, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że od 2009 r. firma Microsoft już obniżyła emisję dwutlenku węgla, lecz pomimo prowadzonych programów ochrony środowiska, dostała od Greenpeace słabe oceny:  od C- w zarządzaniu firmą, kończąc na ocenie D+ dla energii i zasobów firmy Microsoft.

Znaczną część zużywanej przez korporację Microsoft energii można przypisać energochłonnemu przetwarzaniu w chmurze tzw. cloud computing, ale firma twierdzi, że kładzie coraz większy nacisk na ten obszar. Po obniżeniu zużycia energii w głównym kampusie Redmond o prawie 20 procent, Microsoft planuje zacząć kupować własną czystą „zieloną” energię po cenach rynkowych, by wkrótce zasilać także kampus Puget Sound 100% wolną od emisji dwutlenku węgla energią. Tak więc, mimo że cel Microsoft wynoszący 75 procent w ciągu  ponad 15 lat nie jest nad-ambitny, jest jednak wykonalny, a w branży, która pozostaje w dużej mierze niezainteresowana z kwestiami środowiskowymi, każdy postęp jest dobrym postępem.

Autor: Michael Kappel/Flickr

Dziękujemy za zainteresowanie, wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Thank you for your interest, we will contact you soon.

Vielen Dank für Ihr Interesse, wir werden Sie bald kontaktieren.