fbpx

Utylizacja recykling komputerów

Profesjonalna utylizacja i recykling komputerów

Firma 3R z Warszawy oferuje profesjonalne usługi z zakresu recyklingu oraz utylizacji komputerów, laptopów i sprzętu IT dla osób prywatnych oraz firm.

Sprzęt elektroniczny utylizujemy, dostarczając kartę przekazania odpadów. Przyjmujemy każdy typ laptopów i pecetów, również starych i zniszczonych, które na rynku wtórnym nie mają szans na odsprzedanie potencjalnym kupcom. Dzięki właściwie przeprowadzonemu recyklingowi można z nich odzyskać część pełnowartościowych surowców. Dysponujemy własnym środkiem transportu, dlatego bez trudu możemy odebrać towar z dowolnego miejsca nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Wykonujemy indywidualne oceny jakości oraz bezpłatne i niezobowiązujące wyceny utylizacji i recyklingu komputerów.

Dlaczego prawidłowa utylizacja komputerów jest ważna?

Stary i nieprzydatny sprzęt komputerowy stanowi nierzadko kłopot dla właścicieli, którzy nie wiedzą, jak we właściwy sposób pozbyć się niechcianych urządzeń. Należy przy tym zaznaczyć, że w Polsce obowiązuje europejska dyrektywa określająca szczegółowo, w jaki sposób powinna być przeprowadzona utylizacja oraz recykling komputerów i innego zużytego sprzętu. Ze względu na liczne toksyczne związki, nie można ich po prostu wyrzucić na śmietnik. Złamanie tego zakazu może grozić bardzo wysokimi karami finansowymi. Dlatego też najlepiej utylizację sprzętu elektronicznego, niezależnie od jego rodzaju, zlecić specjalistycznej firmie. Mają Państwo wówczas pewność, że pecety i laptopy zostaną poddane fachowemu demontażowi i procesowi przetwarzania lub też naprawie i unowocześnieniu (w zależności od stanu urządzenia).

Obecność rygorystycznych przepisów dotyczących tzw. elektrośmieci jest podyktowana bardzo istotnym czynnikiem. Zużytego sprzętu elektronicznego nie wolno po prostu samemu wyrzucać, gdyż ma on niekorzystny wpływ na przyrodę. Przepisy ochrony środowiska wymuszają więc utylizację takich elementów, a nasza firma zawsze zajmuje się tym w sposób bardzo profesjonalny. Nierzadko znajdują się w nim śladowe ilości cennych metali, w tym na przykład złota lub srebra. Z tego powodu utylizacja jest połączona z procesem recyklingu. Przy większej ilości elektrośmieci można odzyskać sporo rzadkich metali, ponownie przyczyniając się do ochrony środowiska. Tradycyjne metody wydobycia tych surowców są kosztowne i dodatkowo bardzo obciążają stan przyrody.

Przyjmując sprzęt elektroniczny, dbamy o bezpieczeństwo

Osoby dostarczające do nas zepsute komputery stacjonarne, laptopy, urządzenia mobilne czy nawet nośniki danych na pewno chcą mieć pewność, że przechowywane w urządzeniach dane zostaną w profesjonalny sposób zniszczone. Dlatego zawsze gwarantujemy bezpowrotne usunięcie wszystkich danych zapisanych na nośnikach. Usuwamy również wszelkie naklejki identyfikacyjne. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług utylizacji, recyklingu komputerów! Profesjonalny skup sprzętu. Gwarantujemy profesjonalne podejście, troskę o ochronę środowiska oraz przede wszystkim atrakcyjne ceny, które zawsze ustalamy indywidualnie z naszymi Klientami.

Masz pytania?

Zadzwoń na naszą Infolinię: + 48 500 345 700

Dziękujemy za zainteresowanie, wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Thank you for your interest, we will contact you soon.

Vielen Dank für Ihr Interesse, wir werden Sie bald kontaktieren.