fbpx

Volvo? Tylko elektryczne!

Producent samochodów Volvo Cars poinformował, że po 2030 roku będzie sprzedawać wyłącznie samochody elektryczne. Do tego czasu wycofa wszystkie modele samochodów z silnikami spalinowymi, w tym hybrydy.

Szwedzka firma stara się wykorzystać rosnący popyt na samochody elektryczne, w tym w Chinach, które są już jednym z jej największych rynków. Producenci samochodów reagują również na naciski ze strony rządów na całym świecie, aby wzmocnić swoje plany dotyczące samochodów elektrycznych. Przykładowo, od 2030 roku w Wielkiej Brytanii nowe samochody i furgonetki napędzane w całości benzyną i olejem napędowym nie będą już sprzedawane. 

Dodatkowo producent planuje również znaczne inwestycje w sprzedaż internetową i uproszczenie swoich produktów. Na czym będzie polegała sprzedaż internetowa aut? Klienci będą mogli zamawiać samochody według własnych specyfikacji, ale także za pośrednictwem dealera. Volvo nie będzie inwestować w samochody z wodorowymi ogniwami paliwowymi, ponieważ uważa, że na razie nie będzie wystarczającego popytu ze strony klientów. Pojawia się również znak zapytania co do dostępności wodoru w porównaniu z punktami ładowania samochodów elektrycznych – powiedział rzecznik.

W lutym Volvo porzuciło plany fuzji z chińskim gigantem samochodowym Geely. Zamiast tego obie firmy oświadczyły, że utworzą partnerstwo w celu produkcji komponentów do samochodów elektrycznych. Globalni producenci samochodów nadal współpracują, aby rozłożyć koszty przejścia na auta elektryczne, ostrzejsze przepisy dotyczące emisji i autonomiczną jazdę, a także łączą wiedzę i zasoby. W styczniu akcjonariusze zatwierdzili fuzję Fiata Chryslera i francuskiej Grupy PSA, tworząc czwartego co do wielkości producenta samochodów na świecie.

Źródło: https://www.bbc.com/news/business-56245618

Dziękujemy za zainteresowanie, wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Thank you for your interest, we will contact you soon.

Vielen Dank für Ihr Interesse, wir werden Sie bald kontaktieren.