Audyt IT sprzętu komputerowego

Audyt sprzętu komputerowego, inwentaryzacja sprzętu IT

W wielu polskich firmach i instytucjach publicznych wciąż korzysta się z urządzeń, które już dawno powinny wyjść z użytku, gdyż nie odpowiadają współczesnym wymogom technologicznym. Powoli się to zmienia i w urzędach, jak i przedsiębiorstwach przeprowadzana jest należna inwentaryzacja, a stare komputery są zastępowane nowymi. Często jednak, zamiast do utylizacji czy sprzedaży, stare urządzenia trafiają do magazynu, mimo że wciąż mogą zostać odkupione. Do tego jednak potrzebna jest odpowiednia ich ewidencja, w której zawarte zostaną informacje o każdym z odchodzących z użytku sprzętów. Aby taki katalog stworzyć, wymagany będzie profesjonalny audyt.

Wybierz profesjonalistów z firmy 3R

Jesteśmy jedyną firmą w Polsce oferującą audyt. Zwalniamy Państwa firmę z obowiązku czasochłonnego spisu oraz katalogowania starych i nieprzydatnych urządzeń elektronicznych, zalegających we wszelkich pomieszczeniach, serwerowniach i magazynach. Oferujemy ewidencję komputerów wychodzących z użytku w ramach ich odkupu. Przejmiemy od Państwa wszystkie obowiązki związane z audytem, dzięki czemu będziecie mogli się skupić na tym, co dla Was najważniejsze, a inwentaryzacja przebiegnie szybko i sprawnie.

Kompleksowo przeprowadzamy przegląd urządzeń IT, po numerach seryjnych i wewnętrznych numerach Państwa firmy, aby ułatwić cały proces związany z ewidencjonowaniem sprzętu komputerowego, wychodzącego z użytku. W czasie kontroli uwzględnione są uszkodzenia urządzeń, ewentualne braki podzespołów oraz dokładna ich konfiguracja. W celu efektywniejszego usystematyzowania sporządzanej ewidencji urządzenia spisywane są po numerach seryjnych i wewnętrznych numerach firmy, co ułatwia zdjęcie sprzętu ze stanów magazynowych.

Dzięki temu otrzymujecie Państwo pełen obraz tego, jakie urządzenia są na stanie w Waszej firmie, a także, w jakiej są kondycji. To zaś pozwala oszacować ich rzeczywistą wartość. Jest to też cenna informacja administracyjna, w razie chęci czy konieczności rekonfiguracji wybranych maszyn.

Zlecone nam usługi inwentaryzacyjne wykonują zawsze profesjonaliści, audytorzy posiadający już wieloletnie doświadczenie oraz odpowiednie kwalifikacje w tym zakresie. To daje pewność, że cały przegląd został wykonany w sposób rzetelny, z dbałością o najmniejsze szczegóły. Kontrolę urządzeń możemy wykonać u Państwa w firmie, jeśli dysponuje ona odpowiednim zapleczem technicznym lub też w siedzibie 3R.

Oferta wykupu starych komputerów

Wiemy, że dla wielu firm problemem może się okazać utylizacja starego osprzętu IT. mamy na myśli komputery, które nie cieszą się zainteresowaniem na rynku wtórnym, a poniesiono znaczne koszty ich zakupu.. Dlatego też po wykonaniu wyceny oraz kompleksowego przeglądu Państwa urządzeń, zaoferujemy ich wykup, dzięki czemu nie tylko oczyścicie przestrzeń siedziby firmy, ale dodatkowo otrzymacie satysfakcjonującą kwotę za zużyty sprzęt IT. Szczegółowy raport, który przekażemy Państwu w formacie XLS, będzie zawierał informację o wszystkich odebranych przez nas urządzeniach.

Gwarancję bezpieczeństwa, terminowość i rzetelność potwierdza nasze wieloletnie doświadczenie w dużych audytach i odbiorach jednorazowych ponad 100 palet. W razie konieczności udostępnimy Państwu również magazyn o pojemności 200 palet wedle potrzeb.

Jeśli więc poszukujecie Państwo specjalistów w Warszawie, którzy pomogą przeprowadzić przegląd urządzeń komputerowych, na podstawie którego powstanie przejrzysta ewidencja, pozwalająca na sprawną inwentaryzację, to zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Gwarantujemy Państwu pełne zaangażowanie i pomoc w spisie, katalogowaniu osprzętu, ale też pomożemy oczyścić magazyny ze sprzętu komputerowego, oferując za ich wykup atrakcyjne stawki.

Audyt sprzętu IT przeprowadzamy w siedzibie 3R lub u Ciebie w firmie, jeśli dysponujesz zapleczem technicznym niezbędnym do jego wykonania.

  • Urządzenia spisywane są po numerach seryjnych i wewnętrznych numerach Twojej firmy co ułatwia zdjęcie sprzętu ze stanów magazynowych
  • W audycie uwzględnione są uszkodzenia sprzętu , braki podzespołów oraz dokładna jego konfiguracja
  • Szczegółowy raport przekazany Ci w formacie xls opisuje wszystkie urządzenia odebrane od Twojej firmy

Co klient otrzymuje w ramach usługi

buy1    Kompleksową ewidencję urządzeń elektronicznych na firmowych numerach seryjnych

choices1    Szczegółowy raport w formie plików pdf i xls

icon1    Pomoc w kompletnym wyczyszczeniu magazynu

seeding1    Terminowość

diploma1    Wsparcie spersonalizowanego opiekuna klienta

   Szybką realizację

Masz pytania?

Zadzwoń na naszą Infolinię: + 48 500 345 700