Skuteczne,
profesjonalne
niszczenie dysków

Chcesz mieć absolutną pewność, że wrażliwe informacje zapisane na Twoich twardych dyskach nigdy nie trafią w niepowołane ręce?
Nie próbuj rozwiązać problemu chałupniczymi metodami. Formatowanie partycji, użycie specjalistycznych programów czy niszczenie dysków za pomocą młotka lub wiertarki - takie sposoby nigdy nie są w całkowicie skuteczne. Nie chronią w 100 proc. przed potencjalnym odzyskaniem plików!

Nośniki danych, których przestałeś używa , przekaż profesjonalnej firmie do bezpiecznej utylizacji! W 3R specjalizujemy w niszczeniu danych, których wolałbyś nie udostępniać konkurencji, lub których ujawnienie zagroziłoby Twojej wiarygodności. Używamy do tego najnowocześniejszej, niezawodnej technologii!

Pozbądź się danych
oraz dysku HDD
w
bezpieczny
i pewny sposób

3R trwale usuwa pliki i utylizuje twarde dyski poprzez poddanie ich procesowidemagnetyzacji i późniejszemu mechanicznemu zniszczeniu.Demagnetyzacja jest przeprowadzana jeszcze w siedzibie klienta. Polega na wytworzeniusilnego pola elektromagnetycznego za pomocą urządzenia zwanego degausserem.

Dysk poddany działaniu impulsu magnetycznego o wysokim natężeniu bezpowrotnie traciwszelkie zapisane dane. Twarde dyski przewozimy następnie do naszej siedziby w specjalnych, atestowanych izaplombowanych pojemnikach. Tam, za pomocą specjalistycznej niszczarki, zostająpocięte na skrawki o wymiarach 26 mm na 11,5 mm.

Zadbaj o bezpieczeństwo
swojej firmy
i niedopuść do wycieku
wrażliwych danych!

Wykorzystujemy następujący specjalistyczny sprzęt:

 • Demagnetyzer Degausser ProDevice ASM 120 Professional - wytwarzający pole magnetyczne o mocy 11 tys. Gauss. Spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa oraz wytyczne w zakresie niszczenia danych: PCI DSS; NIST SP 800-36; NIST SP 800-88; HIPAA; PIPEDA; HMG CESG IS5; Dz. U. z 2004 r. Nr 100, poz. 1024.
 • Demagnetyzacja urządzeniem ProDevice ASM 120 skutecznie usuwa i niszczy dane na nośnikach nawet w przypadku, gdy nie są one technicznie sprawne!
 • Niszczarka HSM Powerline HDS 230 - zgodna z normami bezpieczeństwa i wytycznymi w zakresie niszczenia danych: stopnie tajności wg normy DIN 66399: O-2 / T-3 / E-2 / H-5.
 • Atestowane metalowe pojemniki – z takich korzysta Ministerstwo Obrony Narodowej! Odpowiednio zabezpieczone i wykonane zgodnie z Rozporządzeniem RM z 01.06.2010 r. w sprawie organizacji i funkcjonowania kancelarii tajnych oraz Zarządzeniem Nr 12/MON z 12.03.2010 r.
 • Specjalistyczne plomby - z atestem Instytutu Mechaniki Precyzyjnej. Posiadają Certyfikat Akredytacji nr AB 035, ZT/437/2013.

Co zyskujesz
oddając nam
dyski do
utylizacji?

Stosowane przez nas połączenie mechanicznego niszczenia dysków i metody magnetycznej zapewnia trwałe rozwiązanie problemu przechowywania wrażliwych informacji!

Czy wiesz, że po ataku na WTC, 11.09.01 r. - kiedy tysiące ton ciężaru z zawalonych budynków sprasowało i połamało dyski twarde w biurowych komputerach – odzyskano z nośników wydobytych z ruin prawie wszystkie dane, które uznano za wartościowe?

Decydując się na utylizację twardych dysków z firmą 3R:

 • przeciwdziałasz ujawnieniu poufnych dokumentów konkurentom - Twoja konkurencja nie zdobędzie informacji ani dokumentów, które mogłyby zostać wykorzystane do osłabienia Twojej pozycji rynkowej.
 • zapobiegasz utracie wiarygodności, wizerunku lub dobrego imienia - na światło dzienne nie wyjdą materiały, które mogłyby nadszarpnąć Twój wizerunek, a nawet zagrozić Twojemu bezpieczeństwu finansowemu. To np. informacje o życiu prywatnym pracowników czy dane logowania do bankowości internetowej.
 • wypełniasz wymogi prawa - szereg przepisów i regulacji prawnych, zarówno polskich, jak i unijnych (np. RODO) stawia przed firmami i instytucjami obowiązek ochrony danych. Jego niedopełnienie grozi konsekwencjami w postaci odpowiedzialności karnej lub cywilnej.

W RAMACH NASZEJ USŁUGI:

 • Ekspresowo odbieramy nośniki z wielu lokalizacji jednocześnie.
 • Rejestrujemy przebieg odbioru sprzętu i jego niszczenia, co pozwala Ci na kontrolę całego procesu, zwiększa Twoją pewność oraz zaufanie do naszych działań
 • Sporządzamy raport i certyfikat potwierdzający wykonanie usługi, zawierający dokładną ilość i symbole zniszczonych nośników.
 • Otrzymujesz fakturę VAT i dedykowany certyfikat od firmy 3R.

CERTYFIKATY POTWIERDZAJĄCE NASZĄ SKUTECZNOŚĆ

Firma 3R, jako pewny partner zajmujący się usługami niszczenia dysków, otrzymała stosowne certyfikaty:

 • Certyfikat Nr: 2037/09/2016/BI/C: ISO 27001:2014
 • Certyfikat Nr: 2037/09/2016/J/C: ISO 9001:2015.

Już dziś skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszych usług
DEMAGNETYZACJI, NISZCZENIA I UTYLIZACJI
twardych dysków!