fbpx

HP zamienia śmieci w tonery do drukarek

Inicjatywa pomoże zapewnić edukację i szkolenia zawodowe na Haiti.

Wszystkie atramenty do drukarek od HP, które zwykle kosztują w okolicach 50PLN, zaczną pomagać i robić coś dobrego dla świata poza drukowaniem zdjęć, dokumentów i innych. Podczas wydarzenia w swojej siedzibie firma HP ogłosiła, że ​​korzysta z recyklingowanego plastiku z Haiti do produkcji wybranych tonerów.
Inicjatywa pomoże w tworzeniu miejsc pracy na Haiti i zapewni możliwości edukacyjne i stypendia dla dzieci. Co ważniejsze, jej celem jest edukowanie dzieci, które zbierają recyklowalne butelki z wysypisk śmieci, plaż i ogrodów i zanoszą je do szkół, aby wspomóc ochronę środowiska naturalnego. Dodatkowo, inicjatywa pomaga wspierać także dorosłych, poprzez fundowanie szkoleń zawodowych. Partnerstwo zapewnia również opiekę medyczną.

Współpraca

W ramach inicjatywy HP współpracuje z firmą Thread, firmą, która wykorzystuje już przetworzone butelki z Haiti i Hondurasu, aby tworzyć ubrania. Tkaniny, które produkuje firma, są używane przez Timberlanda i Kennetha Cole’a. Oprócz oczyszczania świata i pomagania w tworzeniu rynku pracy, firm stara się ograniczyć pracę dzieci, tworząc środowisko, w którym zatrudnia się starszych członków rodziny. Częścią tego jest rozpoczęcie współpracy z HP.
Koalicja First Mile, w skład której wchodzą HP, Thread, Timberland, Team Tassy i ACOP pomaga dzieciom w szkole, a także oferuje możliwości zatrudnienia dla dorosłych i dostęp do opieki medycznej. Oczywiście zmniejsza także ilość plastikowych butelek, które trafiają na wysypiska i do oceanów. Być może opłacanie wysokich cen atramentu jest tego warte.

Galeria: Wkłady atramentowe HP z recyklowanych butelek | 8 zdjęć; źródło: zapożyczone od HP


Dziękujemy za zainteresowanie, wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Thank you for your interest, we will contact you soon.

Vielen Dank für Ihr Interesse, wir werden Sie bald kontaktieren.