Szokujące zdjęcia Morza Karaibskiego!

Nie uwierzycie – ponad 5,25 BILIONA plastikowych odpadów znajduje się w morzach i oceanach na całym świecie! Ekolodzy twierdzą, że do 2050 roku liczba plastikowych śmieci przegoni liczbę występujących w zbiornikach ryb. Mimo tak szokujących danych, te fotografie – są jeszcze bardziej szokujące!

 

Robiące wrażenie zdjęcia zostały wykonane w październiku 2017 roku między wyspami Roatan i Cayos Cochinos (u wybrzeży Hondurasu) przez fotografkę Caroline Power. Te przerażające powierzchnie odpadów na Karaibach to problem trwający już od lat.

„Niestety, jest to zjawisko coraz bardziej powszechne. Mieszkam na wyspie Roatan w Hondurasie od 11 lat, jednak fale śmieci nasilają się w ciągu kilku ostatnich” – powiedziała Power w wywiadzie dla IFLScience.

Rozwiązanie wydaje się być proste. Przede wszystkim należy wprowadzić ogromne zmiany w sposobie, w jaki obchodzimy się z odpadami. Recykling i Reużycie przedmiotów wydają się być najbardziej oczywistymi krokami. Eksperci podkreślają jednak, że znacznie ważniejsze jest redukcja i ograniczenie korzystania z tworzyw sztucznych, na przykład poprzez tworzenie plastiku wielokrotnego użytku.

„Nawet jeśli tylko 1 % ludzi, którzy zobaczą te fotografie, przemyśli swoje postępowanie z odpadami, jest to ogromny krok na przód” – uważa autorka zdjęć – „Uwiecznione w kadrach zanieczyszczenia to jedynie mały fragment oceanu, a podobne obrazy mają miejsce przy każdym wybrzeżu na Ziemi. Każda osoba z każdego kraju jest po części odpowiedzialna za globalny kryzys wynikający z zaśmiecenia naszej planety”.

Źródło: Twitter

Dziękujemy za zainteresowanie, wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Thank you for your interest, we will contact you soon.

Vielen Dank für Ihr Interesse, wir werden Sie bald kontaktieren.