Elektroodpady odbiór – oferta dla firm

elektroodpady odbiór

Jeśli bezpieczny i profesjonalny odbiór elektroodpadów, to usługa której potrzebuje Twoja firma, tak ten artykuł właśnie dla Ciebie!

Wraz z eksplozją technologii informatycznych, firmy wykorzystuję wiele urządzeń elektronicznych w celu usprawnienia i automatyzacji procesów biznesowych. Odbiór elektroodpadów jest

. Niemniej, kiedy te urządzenia stają się bezużyteczne, należy je poddać recyklingowi w sposób przyjazny dla środowiska, zgodny ze wszystkimi przepisami prawnymi dotyczącymi recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego.

Współpracujemy z wiodącymi z firmami IT, bankami, marketami budowlanymi, marketami spożywczymi, sieciami komórkowymi i innymi podmiotami.

Naprawa, recykling, utylizacja

W trosce o środowisko poszukujemy najlepszych rozwiązań utylizacji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przede wszystkim staramy się maksymalnie wykorzystać dany sprzęt, dlatego przeprowadzamy audyt IT. Jeżeli zaistnieje możliwość, naprawiamy i przywracamy do użytku urządzenie, zgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem.

Jeśli naprawa nie jest możliwa, tak odzyskujemy poszczególne materiały lub substancje ze zużytego sprzętu elektrycznego. Efektem takich działań jest odzysk np. tworzyw sztucznych, metali, szkła, drewna gumy, jak i drewna.

Należy pamiętać, że niektóre elektroodpady zawierają rzadkie metale

Złoto, srebro, czy platyna należą do metali, które w pewnych ilościach mogą pojawić się składzie elektroodpadów. Niemniej, zarządzając nimi w odpowiedni sposób można jest odzyskać, dbając tym samym o środowisko naturalne, które jest obciążone przez bardzo szkodliwe metody wydobycia wspomnianych surowców.

Odzyskane w ten sposób metale zostają przekazywane w celach odpowiedniego wykorzystania lub dalszego recyklingu. Z kolei szkodliwe i niebezpieczne elektrośmieci są unieszkodliwiane z pomocą odpowiednich instalacji w bezpieczny i profesjonalny sposób. W rezultacie chronimy środowisko naturalne przed niezwykle szkodliwymi substancjami.

Odbiór elektrośmieci – oferta dla firm

Zapewniamy odbiór elektroodpadów zgodny z dyspozycją oraz recyklingiem. Odbiór każdego rodzaju zużytego sprzętu elektronicznego.

Przyjmujemy zużyty sprzęt elektryczny:
 • komputery
 • telewizory
 • drukarki
 • czytniki
 • terminale
 • monitory LCD
 • skanery
 • telefony komórkowe
 • tablety
 • sterowniki
 • sprzęt telekomunikacyjny
 • inne elektroodpady, które nadają się do utylizacji.

Dokładamy wszelkich starań, aby niszczenie odpadów tego typu nie obciążało w żaden sposób naszej przyrody. Dlatego dysponujemy najnowocześniejszymi technologiami i jesteśmy w stanie skutecznie przeprowadzić cały proces, zawsze zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Odbiór elektroodpadów – zapewniamy korzyści

 • Twoje zasoby IT i elektrośmieci będą przetwarzane i utylizowane w sposób odpowiedzialny dla środowiska
 • Minimalizacja ryzyka związanego z niedotrzymaniem norm podczas recyklingu i utylizacji
 • Podczas recyklingu sprzętu elektronicznego z danymi cyfrowymi Twoje dane są bezpieczne utylizowane
 • Reputacja Twojej firmy jest chroniona

Wspieranie odbioru elektrośmieci dla firm

Oprócz naszej technologii recyklingu, świadczymy usługi wspierające naszych klientów korporacyjnych. Najczęstsze przesyłki, które otrzymujemy od firm, obejmują zarówno sprzęt elektroniczny, który ma potencjał do ponownego wykorzystania, jak i sprzęt, który jest stary lub zepsuty i nie nadaje się do użytkowania. Naszym zadaniem jest szybkie oszacowanie, czy warto zainwestować czas w próby naprawy sprzętu, czy wysłać go bezpośrednio do recyklingu. Świadczymy kompleksowe usługi, które dostosowane są do wymagań dotyczących zgodnej z przepisami utylizacji i recyklingu sprzętu IT od naszych klientów

Zapewniamy poufność

Nasi Klienci mogą poczuć się bezpiecznie! Oddając do naszej dyspozycji zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, na których znajdują się np. nośniki z poufnymi danymi. W podobnych przypadkach, wdrażamy profesjonalne usuwanie danych, zanim podejmiemy jakichkolwiek działania. Wiele lat doświadczenia owocuje, dlatego wszelkie usługi wykonujemy w sposób dokładny i skuteczny. Skasowane dane są nie do odzyskania, a nośniki danych zostają pozbawione wszelkich oznaczeń identyfikacyjnych.

Dlaczego odbiór elektrośmieci i recykling jest ważny?

Elektrośmieci, to wszelkie urządzenia elektryczne lub elektroniczne, które zostały wyrzucone. Obejmuje to działające i uszkodzone przedmioty typu komputery, telewizory, skanery, drukarki, telefony. Elektrośmieci są szczególnie niebezpieczne ze względu na toksyczne chemikalia, które w naturalny sposób wypłukują zawarte w nich metale po zakopaniu.

Elektrośmieci zawierają materiały toksyczne

Nowoczesna elektronika jest bezpieczna w użyciu. Jednak większość sprzętu elektrycznego i elektronicznego zawiera pewne formy materiałów toksycznych, w tym beryl, kadm, rtęć i ołów, które stanowią poważne zagrożenie dla środowiska dla naszej gleby, wody, powietrza i dzikiej przyrody.

Zakopywanie elektroodpadów w ziemi powoduje degradację środowiska naturalnego. Toksyny pochodzące z elektrośmieci mogą przedostać się do gruntu. W końcu te ślady toksycznych materiałów gromadzą się w ziemi pod składowiskiem.

Im więcej odpadów elektronicznych i metali na składowisku, tym więcej śladowych substancji toksycznych pojawia się w wodach gruntowych. Od lat niechciane elektrośmieci zapełniają wysypiska na całym świecie, a konsekwencja tego może być fatalna w skutkach.

Liczba elektrośmieci rośnie każdego roku

Wzrost liczby elektrośmieci spowodowany jest wzmożoną konsumpcją oraz niskim wskaźnikiem recyklingu. Dlatego tak istotne jest, aby każde przedsiębiorstwo wdrożyło zrównoważone działania, których celem jest zmiana tej smutnej sytuacji w trosce o ochronę środowiska naturalnego.

W zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym znajdują się niezwykle szkodliwe substancje, które są niebezpieczne dla naszej planety. Jeśli sprzęt nie zostanie odpowiednio zagospodarowany, tak toksyczne substancje mogą dotrzeć do wód gruntowych, przeniknąć do gleby i powietrza, co powoduje negatywny wpływ na nasze zdrowie, wyniszczając przy tym otaczającą nas przyrodę.

Specjalizujemy się we właściwym recyklingu, dlatego współpracując z nami, pokazujesz, że los naszej planety, środowiska nie jest Ci obojętny.

Elektroodpady odbiór – zakres usług

Co obejmuje nasza usługa odbioru, utylizacji i recyklingu sprzętu elektrycznego i elektronicznego

 • dogodny i szybki termin odbioru
 • elektroodpady odbieramy ze wskazanej lokalizacji
 • rejestrujemy i raportujemy przebieg odbioru elektroodpadów i ich utylizacji
 • gwarantujemy dedykowany certyfikat na wykonaną usługę

Jeśli Twoja firma potrzebuje partnera, który zajmie się odbiorem elektrośmieci skontaktuj się z nami!

 

Polecamy ekologia

Dziękujemy za zainteresowanie, wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Thank you for your interest, we will contact you soon.

Vielen Dank für Ihr Interesse, wir werden Sie bald kontaktieren.