fbpx

Facebook w 100% ekologiczny

Najpopularniejsza sieć społecznościowa na świecie – Facebook, podała, że w ciągu ostatnich trzech lat zmniejszyła emisję gazów cieplarnianych o 94%, a jej działalność jest teraz wspierana w 100% przez energię odnawialną.

Marka osiągnęła zerową emisję netto, a w planach ma osiągnięcie szerszego celu, zerowej emisji netto w całym łańcuchu dostaw do 2030 r.

„Wyznaczyliśmy sobie te cele w 2018 roku i dziś jesteśmy jednym z największych korporacyjnych nabywców energii odnawialnej” – czytamy w komunikacie prasowym.

„Mamy podpisane kontrakty na ponad sześć gigawatów energii wiatrowej i słonecznej w 18 stanach i pięciu krajach. Wszystkie 63 projekty są nowe i znajdują się w tych samych sieciach elektrycznych, co obsługiwane przez nie centra danych ”.

Jak twierdzi Facebook, nie są oni w stanie zasilić całej swojej działalności energią odnawialną, dlatego firma dąży do zerowej emisji netto. Między innymi kupuje certyfikaty energii odnawialnej, jeśli sieci elektroenergetyczne nie mają wystarczającej ilości dostępnej energii odnawialnej, aby zaspokoić popyt.

Schroepfer, kluczowy członek wewnętrznego kręgu Marka Zuckerberga, podał projekt solarny o mocy 180 MW w Utah, który pojawił się online w połowie kwietnia, jako przykład pozytywnego wpływu firmy. Powiedział, że zobowiązanie Facebooka do zerowej wartości netto dotyczy również inwestycji w mniej tradycyjnych obszarach.

Ogłoszenie Facebooka spotkało się z mieszanym przyjęciem ze strony aktywistów klimatycznych. „To absolutne minimum, jakie firma może zrobić w środku kryzysu klimatycznego” – napisał Luke Kingma, działacz na rzecz klimatu. „Największym źródłem emisji z platform społecznościowych nie są ich centra danych. To ich polityka dotycząca reklam i treści ”. W październiku Thinktank InfluenceMap wykazał, że Facebook pomógł promować reklamy zaprzeczające kryzysowi klimatycznemu ponad 8 mln razy w samych Stanach Zjednoczonych w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2020 roku.

Źródło: https://www.livemint.com/industry/energy/facebook-announces-first-deal-to-buy-renewable-energy-in-india-11618478353175.html

Dziękujemy za zainteresowanie, wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Thank you for your interest, we will contact you soon.

Vielen Dank für Ihr Interesse, wir werden Sie bald kontaktieren.