Jak radzić sobie z upałami

Pierwsze dni pełni lata za nami i zdecydowanie możemy to odczuć. Termometry wskazują ponad 30 stopni w cieniu, słońce przypieka nasze ciała, a każda nawet najprostsza czynność jest katorgą. Jesteśmy świadomi, że nie każdy ma w pomieszczeniu klimatyzację, a swoje robić trzeba. Jak w takim razie poradzić sobie z upałem?

  • Unikaj nagrzewanie mieszkania – w tym celu zamknij okna, zasłoń je żaluzjami lub roletami, by uniknąć dopływu promieni słonecznych w ciągu dnia. Mieszkanie wietrzymy w nocy, kiedy temperatura powietrza nieco spadnie.
  • Jeżeli temperatura jest bardzo wysoka, przebywaj wewnątrz pomieszczeń tak długo, jak to możliwe. Unikaj przebywania w miejscach nasłonecznionych w najgorętszych godzinach w ciągu dnia – zazwyczaj między 11, a 18.
  • Wprowadź do swojego menu lekkostrawną dietę opartą na warzywach i owocach. Unikaj tłustych, ciężkostrawnych potraw i napoi alkoholowych, które nagrzewają dodatkowo organizm i powodują jego odwodnienie. Dobrym rozwiązaniem jest też sok pomidorowy, który uzupełnia niedobory potasu.
  • Staraj się przyswajać większą ilość płynów – ok. 2-3 litry. Najlepiej postawić na niegazowaną wodę mineralną, ew. napoje izotoniczne lub naturalne, niesłodzone soki. Unikaj gazowanych napoi słodzonych, które potęgują uczucie pragnienia.
  • Noś okrycia głowy, które skutecznie będą chronić twarz i głowę przed nadmiernym nagrzaniem. Unikaj zbytniego nasłonecznienia. Użyj środków ochrony przed promieniami słonecznymi o wysokim współczynniku skuteczności.

Dziękujemy za zainteresowanie, wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Thank you for your interest, we will contact you soon.

Vielen Dank für Ihr Interesse, wir werden Sie bald kontaktieren.