Jak zadbać o smarfton

Jak zadbać o smarfton

Z pewnością dobrze wiecie, gdzie udać się i komu powierzyć swój zużyty sprzęt elektroniczny. 3R gwarantuje Wam kompleksową obsługę i chętnie zajmie się Waszymi elektrośmieciami. Co jednak zrobić, by urządzenia takie jak smartfon służyły Wam jak najdłużej? Spieszymy z odpowiedzią!

  • Podstawowa kwestia – EKRAN! Jest to jeden z najbardziej podatnych na uszkodzenie elementów telefonu, a jego wymiana często jest nieopłacalna. Warto zabezpieczyć go w odpowiedni sposób, poprzez stosowanie dobrej jakości szkła ochronnego.
  • ETUI – Szkło ochronne zabezpieczy ekran. Z kolei etui typy „plecki” chroni obudowę telefonu przed zabrudzeniem lub porysowaniem. Dodatkowo lepiej amortyzuje też upadek smartfona. Etui dopasowane do konkretnego modelu telefonu nie ogranicza też jego funkcjonalności, a wręcz ułatwia trzymanie urządzenia w dłoni.
  • Unikaj wilgoci – Pamiętaj, że nawet jeśli Twój telefon jest wodoodporny, słodkie napoje lub słona woda ciągle mogą mu poważnie zaszkodzić. Warto sprawdzić w specyfikacji producenta, jaką ochronę przed wilgocią oferuje urządzenie, czyli na jaką głębokość i na jak długo możesz je bezpiecznie zanurzyć w wodzie.
  • Ładowanie baterii- Żywotność ogniwa możesz przedłużyć, odłączając smartfon od zasilania, gdy będzie naładowany do 80-90%. Baterie w nowoczesnych telefonach najlepiej ładować więc częściej, ale przez krótszy czas. Rozładowywanie do zera skraca żywotność baterii smartfonów. Dlatego też należy ładować telefon już wtedy, gdy poziom baterii spadnie do około 20%.
  • Uszkodzenia gniazd – Gniazda należą do szczególnie podatnych na uszkodzenia elementów telefonu. staraj się wkładać i wyciągać kabel z gniazda wyczuciem, a nie „na siłę”.
  • Aplikacje – Jeśli Twój telefon działa coraz mniej płynnie, zwróć uwagę na zainstalowane aplikacje, które zajmują pamięć ROM, obciążają pamięć RAM i procesor oraz mogą przyczyniać się do szybszego rozładowania baterii. Przede wszystkim staraj się instalować tylko naprawdę przydatne aplikacje oraz usuwaj takie, których nie używasz.
  • Program antywirusowy i aktualizacje – złośliwe oprogramowanie może ograniczyć funkcjonalność Twojego telefonu lub całkowicie go zablokować.

Dziękujemy za zainteresowanie, wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Thank you for your interest, we will contact you soon.

Vielen Dank für Ihr Interesse, wir werden Sie bald kontaktieren.