Nowocześnie i ekologicznie – smartfony

W dzisiejszych czasach co chwile powstają nowe technologie. Coraz częściej jednak, zachwycamy się nie tylko ich funkcjonalnością. Istotny wpływ na to, jak będziemy postrzegać dane urządzenie ma fakt, jaki jest jego wpływ na środowisko. A jak jest ze smartfonami?

XXI wiek przyniósł rozwiązania w branży technologicznej, które możemy nazwać ekologicznymi. Przyglądając się działaniom marek, które produkują smartfony, możemy dojść do wniosku, że chcą za wszelką cenę zmniejszyć negatywny wpływ technologii na otoczenie. W rezultacie ograniczają ślad węglowy związany z procesem produkcji. Wiele firm chwali się tym, że ich produkty zostały wykonane z materiałów z recyklingu. Inne sadzą drzewa by zrekompensować środowisku to, co związane jest ze szkodliwą produkcją. Dodatkowo niemal każda marka stara się tworzyć opakowania, które są biodegradowalne. Czy to mało? Rynek smartfonów jest tak ogromny, że każde działanie tego typu pokazuje, że wpływ technologii na środowisko nie musi być tak negatywny, jak nam się wydaje.

Producenci smartfonów nieustannie wymyślają rozwiązania, które mają zmniejszać negatywny wpływ technologii na otoczenie. Greenpeace wielokrotnie nagradzał w swoich rankingach Nokię, która przoduje w takich rozwiązaniach wśród topowych producentów. Jest to fińska firma, której telefony od wielu lat goszczą w domach na całym świecie. Założona w 1865 roku marka stale się rozwija, nie wydaje się dziwne to, że jej rozwiązania są coraz bardziej ekologiczne, skoro jest to wyraźny trend na rynku. Nieźle w zestawieniach ekologicznych producentów plasują się Sony i Apple. Flagowce japońskiej firmy są przyjazne środowisku. Marka Apple zadbała nawet o to, by opakowanie, które trafi do naszych rąk, wykonane było z materiałów, o których śmiało możemy powiedzieć, że są eco friendly.

Pamiętajmy, że od użytkowników nowych technologii też wiele zależy. Korzystajmy z trybów, które oszczędzają energię. Warto kupić smartfon który możemy doładować energią słoneczną. Możemy wybrać modele, które pomieszczą dwie karty Sim i dzięki temu używać tylko jednego telefonu do rozmów prywatnych i zawodowych. A nasze codzienne wybory świadczą o podejściu do kwestii zdrowego, ekologicznego życia. Pamiętajmy o tym, gdy planujemy zakup nowego smartfona. Dodatkowo zastanówmy się, czy jest on nam potrzebny.

Dziękujemy za zainteresowanie, wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Thank you for your interest, we will contact you soon.

Vielen Dank für Ihr Interesse, wir werden Sie bald kontaktieren.