Nowy pomysł na plastik z oceanu

Nowy pomysł na plastik z oceanu

Jak informuje WWF – Startup Pacific.org wyda ekologiczne karty płatnicze stworzone z plastiku wyłowionego z oceanu. Co ciekawe 0,1% wartości każdej transakcji wykonanej tymi kartami zasili konto fundacji zajmujących się oczyszczaniem wód morskich z zalegającego w nich plastiku. Idea ma na celu przyczynienie się do zmniejszenie ilości śmieci w oceanach.

Wiedzieliście, że każdy z nas spożywa nawet 5 gramów mikroplastiku każdego tygodnia? Zanieczyszczenie środowiska powoduje przedostawanie się jego przedostanie do żywności, która następnie trafia na nasze stoły. Stąd pomysł Pacific.org polegający na przetwarzaniu zalegającym w wodzie plastiku na karty płatnicze. Przyjazny środowisku sposób pozyskania surowca do produkcji kart to jednak nie wszystko, czym na polu ekologii chwali się start-up. Firma przekaże 0,1% wartości każdej transakcji dokonanej kartami Pacific Mastercard oraz 1% z każdego zakupu w aplikacji na rzecz fundacji zajmującej się oczyszczaniem oceanów ze śmieci. Kartę Pacific Mastercard otrzymać można za darmo, a jedynym warunkiem jest zapisanie się na listę oczekujących na stronie internetowej https://pacific.org. Karty zostaną rozesłane do osób zapisanych na listę po planowanej na wrzesień premierze aplikacji.

Jak na obecne czasy przystało, cały system będzie opierał się na aplikacji będącej połączeniem portfela mobilnego z platformą e-commerce i darmowym kontem bankowym. Poza przyjaznymi dla środowiska kartami płatniczymi, start-up zaprezentuje użytkownikom nowy na europejskim rynku sposób płatności, kody QR.

Chcesz dołączyć do osób korzystających z wspomnianej karty? Zapisz się na listę: https://lista.pacific.org/

Źródło: https://wwf.panda.org/?348371%2FCould-you-be-eating-a-credit-card-a-week

Dziękujemy za zainteresowanie, wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Thank you for your interest, we will contact you soon.

Vielen Dank für Ihr Interesse, wir werden Sie bald kontaktieren.