Promieniowanie elektromagnetyczne – co powinieneś o nim wiedzieć

Chociaż w mainstreamowych mediach w głównej mierze mówi się o smogu i toksycznym powietrzu wymieszanym z dymem i spalinami, istnieją również inne zagrożenia dla naszego zdrowia. W dobie wszechobecnej elektroniki, promieniowanie tych urządzeń, staje się kolejnym, ważnym czynnikiem wpływającym na nasz organizm. Jaka jest skala problemu i jak sobie z nim radzić?

Mimo że nie ma jeszcze jednoznacznych wyników badań naukowych dotyczących tego problemu, nieustanne przebywanie w chmurze zanieczyszczeń elektrosmogowych może powodować takie dolegliwości, jak bezsenność, bóle głowy, rozdrażnienie, osłabienie i problemy z koncentracją. Zaprzestanie używania niezbędnych dla naszego życia urządzeń jest praktycznie niemożliwe. Warto jednak zniwelować ich negatywny wpływ.

Podstawową kwestią jest konsekwentnie wyłączanie urządzeń z gniazdek w momencie, gdy nie są używane oraz regularnie wietrzyć wszystkie pomieszczenia w domu, a zwłaszcza sypialnię. Aby uniknąć kłopotów ze spaniem, warto zadbać o to, aby nasze łóżko, nie znajdowało się blisko żadnej elektroniki. Z niekorzystnym wpływem sprzętów dodatkowo mogą nas wesprzeć rośliny. Niektóre z nich potrafią skutecznie przejmować część szkodliwego promieniowania. Z tego względu warto pielęgnować w domu takie kwiatki, jak zielistka, skrzydłokwiat, wężownica czy paproć. 

Warto zainwestować również w takie pomoce, jak lampy solne, które stanowią naturalne oczyszczacze powietrza. Produkty tego rodzaju skutecznie neutralizują chmurę elektromagnetyczną, dzięki zawartości jonów ujemnych. Pomóc może również jonizator powietrza, który przydaje się nie tylko alergikom. Urządzenie tego typu skutecznie oczyszcza przestrzeń ze szkodliwych jonów dodatnich.

Jeżeli odpowiednio zorganizujemy przestrzeń mieszkalną, a przy tym będziemy spędzać sporo czasu na łonie natury, możemy uniknąć negatywnych skutków oddziaływania pola elektromagnetycznego. Dlatego warto czasem przeglądanie social mediów, zastąpić spacerem do parku z przerwą na czytanie ulubionej książki. Jak w wielu tego typu przypadkach, wybór należy do nas.

Źródło: https://maisonsaine.ca/english/electrosmog-twelve-ways-of-avoiding-it.html

Dziękujemy za zainteresowanie, wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Thank you for your interest, we will contact you soon.

Vielen Dank für Ihr Interesse, wir werden Sie bald kontaktieren.